Leśny Dzień Kobiet 

Klasy Va i Vb postanowiły poszukać wiosny w lesie i wybrały się 8 marca na wycieczkę nad jezioro Silm w towarzystwie pani Kingi Sulej, pracownika Nadleśnictwa Iława, swoich wychowawczyń pani Marzeny Podgórskiej i pani Eweliny Liedtke oraz pana Andrzeja Biernackiego, który przy okazji sprawdzał możliwości sportowe naszych uczniów 😉 To była długa wędrówka. Nie wszyscy popisali się dobrą kondycją, ale atrakcyjna gra terenowa z nagrodami obudziła ducha rywalizacji i dodała energii.

Ognisko z kiełbaskami pozwoliło odpocząć i zregenerować mięśnie. Niektórzy mieli jeszcze siły, by pobiegać i rozegrać leśną wojnę, inni rozgrzewali przemoczone stopy, a dziewczęta z Va wymyśliły i zaśpiewały przepiękną piosenkę o wiośnie. Teraz już wiosna nie ma wyjścia, tak przywołana musi przybyć i promykami słońca obudzić nie tylko kwiaty, ale i chęć do nauki.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułHistorie kobiet na Dzień Kobiet 
Następny artykułWystawa anatomii i muzyczna opowieść