Wystawa anatomii i muzyczna opowieść

Uczniowie klasy 7 c mieli niezwykłą możliwości obejrzenia spektaklu teatralnego i światowej wystawy „Human Body Vital” podczas wycieczki z wychowawczynią, Agnieszka Prass i opiekunką Rosemary Wiśniewski.

W teatrze muzycznym w Gdyni przeżyli magiczne chwile, oglądając spektakl „Piotruś Pan” 3D, który porwał ich w świat marzeń. Po przedstawieniu udali się na wystawę, gdzie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała. Gunther von Hagens, twórca plastynatów, stworzył niezapomniane doświadczenie, umożliwiając widzom zobaczenie ludzkiego ciała w sposób nieosiągalny wcześniej. Plastynaty z dziedziny medycyny i anatomii, pomagały odkrywać ludzkie ciało, pokazując i tłumacząc prostym językiem życiowe mechanizmy. Najbardziej ciekawe było porównanie zdrowych i chorych narządów. Patrząc na prawdziwe plastyczne serce i inne narządy, uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że mamy w sobie niesamowity układ wewnętrzny, który warto szanować. 

Niezapomniane wrażenia i edukacja w jednym to był dzień pełen emocji! 

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułLeśny Dzień Kobiet 
Następny artykułSukcesy wioślarskie naszej uczennicy