Terminy testów sprawnościowych do klasy sportowej o profilu pływacko-koszykarskim

źródło: Internet

Szanowni Rodzice, Szanowni Uczniowie!

Na wstępie informujemy, że aby przystąpić do testów sprawnościowych konieczne jest wcześniejsze złożenie podania do oddziału sportowego w sekretariacie naszej szkoły.

Prezentujemy kalendarz testów sprawności fizycznej w związku z utworzeniem klasy IV o profilu pływacko- koszykarskim w roku szkolnym 2024/2025.

Grupa pływacka

Terminy testów sprawności pływackiej:

I  termin – 09 maja 2024r. godz. 15.00

II termin – 13 maja 2024 r. godz. 15.00

Miejsce- basen iławski

Test sprawności pływackiej będzie obejmował: wydechy do wody, nurkowanie w głąb, meduza na grzbiecie, meduza na piersiach, poślizg na grzbiecie+ praca nóg, poślizg na piersiach+ praca nóg, skoki do wody na głębokiej wodzie, technika pływania kraulem, technika pływania grzbietem

Terminy testów ogólnej sprawności fizycznej na lądzie

I  termin – 07 maja 2024r. godz. 15.15

II termin – 15 maja 2024r. godz. 15.15

Miejsce – sala gimnastyczna

Test ogólnej sprawności  na lądzie będzie obejmował: bieg na odcinku 50 m, bieg wahadłowy 4×10 m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską (2 kg), skłon tułowia w przód.

Grupa koszykarska

Terminy testów ogólnej sprawności fizycznej:

I  termin – 07 maja 2024r. godz. 15.15

II termin – 15 maja 2024r. godz. 15.15

Miejsce – sala gimnastyczna

Test ogólnej sprawności  będzie obejmował: bieg na odcinku 50 m, bieg wahadłowy 4×10 m, skok w dal z miejsca,  kozłowanie slalomem, rzut do kosza , krążenia po ósemce.

W każdym przypadku podano 2 terminy do wyboru przez rodzica.

Zapraszamy do zapisów! Czekamy na Was!

Poprzedni artykułIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Iławie
Następny artykułAktywni czytelnicy w bibliotece