Egzamin ósmoklasisty 2026 r.

UWAGA uczniowie klas ósmych

Egzamin ósmoklasisty odbywa się w maju. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:

  1. języka polskiego
  2. matematyki
  3. języka obcego nowożytnego

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

  1. pierwszego dnia 11 maja 2026 r. – egzamin z języka polskiego, który trwa 150 minut + 45 min
  2. drugiego dnia 12 maja 2026 r.– egzamin z matematyki, który trwa 125 minut + 40 min
  3. trzeciego dnia 13 maja 2026 r. – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 110 minut +35 min

Wyniki i zaświadczenia

W 2026 r. uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty 3 lipca. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Na stronie CKE są już materiały opisujące egzamin z poszczególnych przedmiotów, opis arkusza egzaminacyjnego, przykładowe zadania z rozwiązaniami oraz zasady oceniania. Zainteresowanych odsyłamy do poszczególnych arkuszy:

Linki do ważnych stron:

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie