Wycieczka do Parku Trampolin

23 kwietnia 2024 r. klasy II d i III a wybrały się pod opieką swoich wychowawczyń oraz opiekunów do Parku Trampolin w Ostródzie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Na terenie parku znajdują się: trampoliny kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, trampoliny z koszami, basen z gąbkami. Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnego trenera. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji. Po rozgrzewce, pod okiem instruktorów, uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, chodzili po linie, a nawet próbowali
robić salta.
Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą. Nie odczuli nawet jak szybko mijał czas. Z pewnością, dla każdego, ta niezwykła lekcja wf -u była ciekawym doświadczeniem. Park stanowi doskonałą alternatywę dla siłowni, czy innych sposobów spędzania czasu. Największą zaletą tego miejsca jest niezależność od pogody.
Pobyt w Parku Trampolin dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni całego ciała. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z wielkimi uśmiechami i rumieńcami na twarzach.


M. Witkowska-Gałkus
M. Wyżlic

Poprzedni artykułMecz piłki ręcznej
Następny artykułUwaga! Proces rekrutacji do klasy 4 sportowej przedłużony!