Historie kobiet na Dzień Kobiet 

Uczennice i uczniowie klasy 7 c w ramach projektu indywidualnego pt. „Historie kobiet na Dzień Kobiet”, pod kierunkiem pani Agnieszki Prass, wysłuchali niesamowitych historii z przeszłości.

W ramach projektu każdy z uczniów przeprowadził wywiad z własną babcią lub mamą, zanurzając się w świat wspomnień i ciekawych historii. Babcie i mamy opowiadały o czasach dzieciństwa. Uczniowie zgłębili tajniki minionych czasów, odkrywając, jak bardzo różniły się od dzisiejszych. Dowiedzieli się, jakie marzenia miały babcie i mamy, gdy były w ich wieku, czym była gra w gumę i klasy, poznali też tradycje związane z obchodami Dnia Kobiet.

Projekt miał na celu nie tylko zgłębienie historii bliskich, ale również budowanie więzi pokoleniowych oraz szacunku do przeszłości. Młodzież uczyła się również jak przygotować plan wywiadu, zadawać pytania otwarte i prowadzić rozmowę, musieli też zadbać o kwestie techniczne i uzyskać zgodę na publikację, jeśli wywiad miał zostać opublikowany. Dzięki temu projektowi uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest rozmowa i dzielenie się wspomnieniami, które są jak skarby przekazywane z pokolenia na pokolenie. 

Dziękuję moim uczniom za zaangażowanie. Dziękujemy naszym babciom i mamom za podzielenie się swoimi historiami! Wszystkim Paniom życzymy wspaniałego Dnia Kobiet, pełnego miłości, uśmiechów i magicznych chwil! 

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułArtystyczne popołudnie
Następny artykułLeśny Dzień Kobiet