Żywa lekcja historii w wykonaniu uczniów

Nasi uczniowie nie przestają nas zadziwiać swoimi talentami, wiedzą, pasją. 

Maciej Rydzewski, Jakub Radecki i Tobiasz Wiśniewski z Va to pasjonaci historii, daty urodzenia przywódców sprzed lat, czy nazwy geograficzne, jakie tylko historia pamięta, to dla nich pestka. Postanowili podzielić się swoją wiedzą z innymi. Dla koleżanek i kolegów ze swojej klasy oraz klasy VI a w obecności pani wicedyrektor Elżbiety Trzcińskiej i historyka Marcina Michalskiego zorganizowali pokaz kolekcji artefaktów historycznych. Były to różne przedmioty, mundury, broń i wojskowe nakrycia głowy. Większość pochodziła z kolekcji prywatnej Macieja Rydzewskiego, część – Jakuba Radeckiego. Wszyscy chłopcy popisali się ogromną wiedzą, opowiadając o pokazywanych przedmiotach. Serdecznie gratulujemy niebanalnej pasji, ale i odwagi, bo trzeba jej niezwykle dużo, by wystąpić przed publicznością.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułNajlepsza legenda o Iławie 
Następny artykułWizja przyszłości szkoły – projekt ze sztuczną inteligencją