Wizja przyszłości szkoły – projekt ze sztuczną inteligencją

Uczniowie klas siódmych podczas lekcji plastyki z panią Agnieszką Prass sięgnęli po nowoczesne narzędzia. Korzystając z aplikacji AI stworzyli niezwykłe zdjęcia, ukazujące naszą szkołę za 100 lat.

Ten wyjątkowy projekt nie tylko celebruje urodziny patrona Mikołaja Kopernika, ale także prezentuje kreatywność i zaangażowanie uczniów w rozwijanie nowoczesnych umiejętności. W trakcie pracy nad projektem uczniowie mieli za zadanie nie tylko pokazać swoje wizje przyszłości, ale również zdobyć umiejętności związane z obsługą nowoczesnych technologii.

We współpracy z AI powstały zdjęcia ukazujące: budynek szkoły za 100 lat na zewnątrz, wnętrze szkoły i sale lekcyjne oraz wizję naszego miasta za 100 lat.

W ten sposób uroczystość Święta Szkoły stała się okazją do integracji sztuki i technologii, tworząc unikalną przestrzeń do nauki i eksperymentowania, a uczniowie przekonali się, że do pracy ze sztuczną inteligencją niezbędna jest ludzka inteligencja.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułŻywa lekcja historii w wykonaniu uczniów
Następny artykułŚwięto Szkoły 2024 – urodziny Mikołaja Kopernika