Najlepsza legenda o Iławie 

W miniony piątek w Bibliotece Miejskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu “Opowiem ci legendę – najpiękniejsze historie o Iławie”, zorganizowanego dla uczniów iławskich szkół pod patronatem burmistrza Iławy.  

To właśnie z rąk Pana Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego i Pani Doroty Kamińskiej – Zastępcy Burmistrza Iławy nagrodę oraz dyplom uznania za zajęcie  I miejsca otrzymał nasz uczeń – Mariusz Kłosowski z klasy VII a, który napisał legendę o Iławskim młynie. Zgodnie z regulaminem konkursu, jego legendę, już zilustrowaną, będziecie mogli za jakiś czas przeczytać w specjalnie wydanej pokonkursowej książce.

Dyplomy uznania otrzymały także polonistka Mariusza – pani Marzena Podgórska oraz koordynator szkolny konkursu – pani Olga Bryl.

Serdecznie gratulujemy Mariuszowi literackiego talentu. Jesteśmy bardzo dumni.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułTRAPER w Salce Muzealnej Iławy
Następny artykułŻywa lekcja historii w wykonaniu uczniów