Święto Szkoły 2024 – urodziny Mikołaja Kopernika

Nasza szkoła związana jest z postacią Mikołaja Kopernika od bardzo dawna. 23 kwietnia 1968 r. Rada Pedagogiczna uchwaliła wybór Mikołaja Kopernika na Patrona szkoły. 7 czerwca 1969, podczas Uroczystości 25 – lecia szkoły nadano imię Mikołaja Kopernika i odsłonięto pomnik Patrona. A 1 marca 2019 roku nastąpiło przekazanie szkole nowej chorągwi. Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – urodziny Mikołaja Kopernika, jak również dwa jubileusze: 55 lat od nadania imienia naszej szkole oraz 5 lat od przekazania nowego sztandaru. Dlatego na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć ważnych osób. Zaszczycił nas też niecodzienny gość, mimo że obecny z nami duchem każdego dnia – Mikołaj Kopernik. To on poprowadził uroczystości. W rolę patrona Jedynki wcieliła się Zuzanna Bytnar z klasy V d.

Po powitaniu gości przez panią Dyrektor, Beatę Niksę-Żubertowską społeczność Jedynki oraz goście obejrzeli prezentacje artystyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły:

  • występ kl. Ia, którzy zaśpiewali piosenkę o mnie pt. „Cały świat się pomylił” – uczniów przygotowała p. Anna Radomska
  • grupa taneczna zaprezentowała choreografię do melodii The Colors – Italo Disco oraz Bałkanica – uczniów przygotowała p. Anna Radomska
  • występ w języku angielskim pt. „Rescue Mikołaj Kopernik”, czyli „Uwolnić Kopernika” w wykonaniu uczniów z klasy IV a – uczniów przygotowała p. Jolanta Mostafa
  • uczniowie Va przedstawili kabaret pt. „Atlas uczniów” – uczniów przygotowała p. Marzena Podgórska
  • Hanna Markowska z klasy IVa zaśpiewała piosenkę „Siebie zapytasz” a chór szkolny piosenkę „Planeta fantazja” – uczniów przygotowały p. Jolanta Mostafa i Magdalena Kawala
  • uczniowie z klasy Vc przygotowali krótką scenkę z życia szkoły w języku angielskim „Once upon a time at school”, czyli „Pewnego razu w szkole” – uczniów przygotowała p. Agnieszka Krejczy
  • Uczniowie klasy VII c nagrali i zmontowali film pt. “Nasza Jedynka dzisiaj i za 100 lat” z wykorzystaniem aplikacji sztucznej inteligencji (AI) – uczniów przygotowała p. Agnieszka Prass
  • tradycją tego święta jest konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku – konkurs odbył się na platformie Kahoot, a przeprowadził go pan Marcin Michalski

Całość koordynowała pani Elżbieta Kozłowska. 

O nagłośnienie zadbała pani Magdalena Kawala, pan Krzysztof Kasprowicz oraz Emil Stanulewicz z kl. Va, o dekorację – nauczyciele świetlicy pod kierunkiem pani Izy Kowalewskiej – Wyrostkiewicz oraz pan Wojciech Kopczyński, o wystawy na korytarzach – pani Olga Bryl i pani Ewa Węglerska. Poczty sztandarowe nadzorowała pani Rosemary Wisniewski i pani Dagmara Muszyńska, a wsparcie wolontariatu – pani Wioletta Karwat. Jesteśmy bardzo wdzięczni także panu Krzysztofowi Badaszewskiemu za oświetlenie i efekty specjalne. 

Uroczystość pięknie poprowadziły Bianca Wiśniewski z kl. VIIc i Marta Bonisławska z kl. VIa.

Fot. i tekst Agnieszka Prass

Poprzedni artykułWizja przyszłości szkoły – projekt ze sztuczną inteligencją
Następny artykułCzytanie jest super! – wiedzą o tym uczniowie klasy Id