TRAPER w Salce Muzealnej Iławy

Choć Iława nie posiada muzeum, to w zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok naszej szkoły mieści się miejsce niezwykłe – dwie sale pełne eksponatów, które nawiązują do historii naszego miasta. Uczestnicy comiesięcznych Spotkań z Historią w Salce przynoszą ze sobą różne przedmioty i dzielą się tu ich historiami. Dzięki uprzejmości właściciela i założyciela Salki Muzealnej – Waldemara Wysockiego, uczniowie z kółka TRAPER wraz z opiekunką, Martą Piceluk, mogli odwiedzić to niezwykłe miejsce, obejrzeć eksponaty i wysłuchać opowieści pana Waldemara dotyczących zbiorów oraz budynku. Wśród zbiorów salki znajdują się meble, sprzęty codziennego użytku, biżuteria, naczynia, zdjęcia, pocztówki czy skarby z dna Jezioraka, a obecnie również czasowa wystawa „Historia Iławy i okolic zaklęta w butelkach”. 

Dziękujemy serdecznie za tę możliwość!

Marta Piceluk

Poprzedni artykułProjekty Zaczarowanej Zagrody klasy 2c
Następny artykułNajlepsza legenda o Iławie