Jesienne zabawy kreatywne w klasie 2c

W piątek 29.09.23r. uczniowie klasy 2C mieli okazję wykazać się kreatywnością. Tego dnia sala lekcyjna przemieniła się w pracownię artystyczną. Na ławkach pojawiły się różne warzywa: marchewki, cukinie, dynie i pory, które za sprawą dolnych twórców zmieniły się w warzywne kukiełki.

Pierwszym etapem było zaplanowanie pracy i przygotowanie materiałów potrzebnych do wykonania kukiełki. Dzieci wymyśliły różne stylizacje, pojawiły się postacie zwierząt, bajkowych bohaterów i fantastycznych istot.

Zadanie okazało się nie tylko dobrą zabawą, ale także nauką. Dzieci miały szansę zobaczyć różne jesienne warzywa, dotknąć, sprawdzić teksturę, kształt i właściwości. Dowiedziały się, jak można wykorzystać surowce w kreatywny sposób. Dodatkowo, podczas pracy nad kukiełkami, rozwijały umiejętności manualne i doświadczenie w pracy z różnymi narzędziami i materiałami.

Efekty pracy wprost zachwycały. Kukiełki warzywne były nie tylko piękne, ale także pełne charakteru i wyrazu, dodatkowo każda kukiełka miała swoją historię do opowiedzenia.

K. Konopka

Poprzedni artykułWycieczka rowerowa kl. 7b
Następny artykułOgólnopolski Test Dysleksji 2023