Wycieczka rowerowa kl. 7b

W dniu 29 września klasa 7b wraz z wychowawcą p. Leszkiem Seregietem oraz opiekunami p. Paulą Lubecką i p. Andrzejem Biernackim wybrała się na wycieczkę rowerową, aby poznać okolice i aktywnie spędzić czas. Na trasie naszej wycieczki pierwszą atrakcją był Ośrodek Szkolenia Kapitanów i Pilotów Statków na jeziorze Silm. Jest to atrakcja na skalę światową, są tylko trzy tego typu ośrodki na naszym globie. Następną atrakcją był zamek w Szymbarku wybudowany w XIV wieku. Jak mówi nasz przewodnik (p. Andrzej Biernacki), pod względem wielkości i obszaru jest to drugi w Polsce tego typu zamek. W drodze powrotnej zawitaliśmy nad jezioro Silm, gdzie przy ognisku zjedliśmy pyszne kiełbaski. Oczywiście zgodę na ognisko otrzymaliśmy od nadleśnictwa. Kolejna wspaniała wycieczka, piękna pogoda , dużo uśmiechu i radości sprawiły że pokonanie ponad 20 km trasy nikomu nie sprawiło problemu.

L. Seregiet

Poprzedni artykułDzień Chłopaka w Va
Następny artykułJesienne zabawy kreatywne w klasie 2c