Szkolny Konkurs Recytatorski

„Wszystko jest poezją, każdy jest poetą…” – tymi słowami poety Edwarda Stachury rozpoczął się 7 maja, zorganizowany przez panią Agnieszkę Prass, Szkolny Konkurs Recytatorski w ramach XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”.

Uczniowie zaprezentowali wybrany przez siebie utwór poetycki w 3 grupach wiekowych:

– pierwsza grupa wiekowa klasy I-III – jeden utwór poetycki

– druga grupa wiekowa klasy IV-VI – jeden utwór poetycki

– trzecia grupa wiekowa Klasy VII-VIII – interpretacja jednego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy

Jury w składzie: pani Agnieszka Prass, pani Bożena Paczkowska i pani Elżbieta Kozłowska oceniło m. in. starannosć wykonania, tempo, intonację, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny oraz wybrało dwie osoby z każdej kategorii wiekowej, które będą rezprezentowały naszą szkołę podczas eliminacji miejskich 12 maja w Iławskim Centrum Kultury o godz. 10.00.

W kategorii klas I-IIII

II miejsce zajęli

Max Jarzynka klasa I c wiersz „Kwoka” Jan Brzechwa i Juliusz Maśnicki klasa II c wiersz „Pstryk”Julian Tuwim

1. Eliza Turska klasa I a wiersz „Samochwała” Jan Brzechwa
  2. Lena Miłosek klasa II a wiersz „Okulary” Julian Tuwim
  3. Dominika Lemańska klasa III a „Bajka o sowie” Aleksander Fredro

W kategorii klas IV-VI

1. Mikołaj Lipski klasa IV a wiersz „Lokomotywa” Julian Tuwim
  2. Zuzanna Bytner klasa IV e wiersz „Kwoka” Jan Brzechwa
  3. Jakub Kowalkowski  klasa VI a „W pamiętniku Zofii Bobrówny” Juliusz Słowacki

Mikołaj Gorzka klasa VI a wiersz “Nic dwa razy” Wisława Szymborska

Sandra Ewertowska klasa IV e wiersz “Lokomotywa” Julian Tuwim

W kategorii klas VII-VIII

1. Anna Iwaniuk klasa VIII c wiersz „Nic dwa razy” Wisława Szymborska oraz proza „Mirabelka” Cezary Harasimowicz
  2. Martyna Hoffmann klasa VIII c wiersz „Pieśń VI” Konstanty Ildefons Gałczyński oraz proza „Spark” Monika Rutka

Konkurs poprowadziły Natalia Juzwa i Anika Piotrowska z klasy VI c.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułMultilaureat konkursów kuratoryjnych