Witaj, Toruniu!

Klasa VI a to odkrywcy, których nie zadowoliła podręcznikowa wiedza o patronie szkoły. Postanowili więc szukać dalej i wyruszyli wraz z wychowawcą, Grzegorzem Stramskim i swoją polonistką do Torunia, by poznać Mikołaja Kopernika od nieco innej strony, zwłaszcza, że aktualnie cała szkoła świętuje rok astronoma. Szóstoklasiści udali się do Teatru Muzycznego, gdzie obejrzeli musical „Kręci się” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. Wydawałoby się, że o Koperniku nie można już niczego więcej powiedzieć, a jednak sztuka ukazałajego inne oblicze, pełne emocji, poruszeń. Postawiła przed widzami wiele pytań związanych z rolą nauki, rozwojem technologii. Humorystycznie przedstawiła znaczenie przyjętego przez ludzi światopoglądu, połączyła renesansowe dokonania z problemami współczesnego świata. Widzowie mogli odkryć, że nie tylko Ziemia się kręci, ale wszystko dookoła wokół miłości, tak do drugiej osoby, jak i do nauki. W musicalu zagrali znakomici aktorzy, znani z występów w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jak też z popularnych seriali, m.in. Renata Gosławska, Katarzyna Wojasińska. Dodatkową atrakcją była możliwość wejścia na cenę po spektaklu, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

Po teatralnych emocjach nasi uczniowie udali się odkrywać dalej – tym razem, jak powstają pyszne słodycze. Samodzielnie wykonali kolorowe lizaki w „Manufakturze Cukierków”. To była prawdziwa uczta dla zmysłów – wokół unosił się słodki zapach, a bajeczne kolory słodyczy cieszyły oczy i kusiły do posmakowania. 

Toruń przywitał nas fantastycznie, na pewno jeszcze niejeden raz będziemy odkrywać jego uroki. 

M. Podgórska 

Poprzedni artykułGościliśmy przedszkolaków
Następny artykułII miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK