Kolejne zajęcia zawodoznawcze za nami

W ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego uczniowie klas VIII mieli okazję poznać bliżej zawód lekarza. Gościem naszej szkoły była lek. Anna Chlebowska-Kulik specjalista medycyny rodzinnej na co dzień pracująca w Ośrodku Zdrowia Rodzina. Nasz gość opowiedział uczniom o swojej ścieżce edukacyjno- zawodowej, począwszy od wyboru szkoły średniej po uczelnię wyższą i wyboru specjalizacji. Uzyskaliśmy również informację jak wyglądają studia medyczne od zaplecza, jakie zajęcia były najciekawsze, co było trudnego. Młodych ludzi interesowało również jak wygląda praca lekarza, jakie są zalety a jakie wady tego zawodu.

Pani Annie Chlebowskiej- Kulik bardzo dziękujemy za poświęcony czas i miejmy nadzieję, że wśród naszych uczniów jest kilku przyszłych lekarzy.

J.S.

Poprzedni artykułBliżej przyrody
Następny artykułAkcja „Żonkile”