Wspólne rysowanie pisanek I d i VI c

Wielkanoc to czas radości i wspólnych tradycji, które łączą ludzi różnych pokoleń. Jedną z takich tradycji jest rysowanie pisanek, które cieszy się dużą popularnością w Polsce i wielu innych krajach. W tym roku pani Agnieszka Prass postanowiła połączyć uczniów klasy I d i VI c i stworzyć wspólnie duże rysunkowe pisanki.

Podczas wspólnego rysowania pisanek uczniowie mieli okazję lepiej się poznać i nawiązać nowe relacje. Młodsi uczniowie mogli liczyć na pomoc i wsparcie starszych kolegów, którzy z kolei mieli okazję zademonstrować swoje umiejętności artystyczne i pełnić rolę mentorów. Wspólne rysowanie pisanek było również okazją do rozmów na temat tradycji wielkanocnych i ich znaczenia.

Efektem wspólnego wysiłku były piękne i oryginalne pisanki. Następnie pracę uczniów ozdabiali wiosennymi elementami uczniowie klasy V b, a na przerwach pozostali uczniowie. 

Jednak najważniejszym aspektem tej lekcji był czas spędzony razem i budowanie relacji między uczniami. Wspólne rysowanie pisanek to doskonały przykład na to, jak tradycja może łączyć ludzi i budować społeczność szkolną. 

AP

Poprzedni artykułVI Giełda Zawodów za nami
Następny artykułŻyczenia świąteczne