Noc Muzeów

Zapraszamy Was do magicznej podróży po bogactwie kultury i historii Iławy podczas Nocy Muzeów, która odbędzie się 17 i 18 maja. W ramach wydarzenia nasze instytucje otworzą swoje drzwi, aby przywitać Was w niezwykłej atmosferze. W trakcie tegorocznej edycji Nocy Muzeów przewodnikami będą baśniowe postacie z kultowego świata Muminków. Znajdziecie ich w różnych zakątkach miasta, oferując niezapomniane atrakcje dla całych rodzin.

ratuszu przy ulicy Niepodleglości 13 pan Rafał Kocięda zainspiruje Was opowieściami o historii makiety historycznej starówki Iławy, natomiast burmistrz Dawid Kopaczewski zabierze Was na historyczną wycieczkę korytarzami ratusza. Nie zabraknie również możliwości podziwiania zachodu słońca z wieży, wyjątkowego punktu widokowego nad miastem. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na zwiedzanie strychu oraz spotkanie z Muminkami w bibliotece szkolnej. Na pokładzie statku Ilavia wyruszymy w rejs w towarzystwie Muminków na fali, a opowieści z krainy Muminków czytać będzie wiceburmistrz Dorota Kamińska. Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie stworzy prawdziwe muminkowe królestwo, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od kreatywnych pakiecików, przez magiczne zgadywanki, aż po tworzenie migotkowych graffiti. Wieczorem 17 maja zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie Kościoła Przemienienia Pańskiego  czyli naszego „Czerwonego Kościoła” oraz fragmentów muru miejskiego. Następnego dnia, w sobotę 18 maja wieczorem Iławskie Centrum Kultury zaprosi Was do udziału w grze terenowej– Zakamarki Kultury oraz autorski pokaz świetlno-muzycznym i projekcję filmu animowanego z serii „Muminki” w Kinoteatrze „Pasja”.

Dołączcie do nas! Oto szczegółowy program:

17.05.2024 PIĄTEK

NOC MUZEÓW W RATUSZU od 18:00 do 21:00

 • od 18:00 do 21:00 Historia iławskiej makiety, spotkanie z Rafałem Kociędą autorem  makiety starego miasta, sala sesyjna 311;
 • od 18:00 Wycieczka historyczna  z burmistrzem Dawidem Kopaczewskim, start: plac przed ratuszem, zwiedzanie ratusza, wejście na wieżę, makieta starego miasta;
 • od 18:30 ratuszowa wieża otwarta dla zwiedzających;
 • 20:15 zachód słońca z wieży ratusza, liczba miejsc ograniczona do 40 osób, wejściówki dostępne w IT, zbiórka plac przed ratuszem.

NOC MUZEÓW W Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika od godz.  17:00 do 19:00:

 • Zwiedzanie strychu z Marcinem Michalskim’
 • Spotkanie z Muminkami w bibliotece szkolnej.

NOC MUZEÓW NA STATKU ILAVIA o 17:30 i 18:15:

 • Muminki na fali. Rejs statkiem Ilavia z opowieścią w tle. Opowiadania z krainy Muminków czyta wiceburmistrz Dorota Kamińska
 • Rejs trwa 30 minut, liczba miejsc ograniczona do 27 osób na jeden rejs, wejściówki dla dzieci z opiekunami dostępne w IT

NOC MUZEÓW Z BIBLIOTEKĄ I MUMINKAMI od 18:00 do 20:00

 • Włóczykije. Kreatywne pakieciki prosto z drzewa.
 • Zaczarowany Kapelusz – zgadywanki
 • Torebusie – kolorowe torby na książki
 • Migotkowe graffiti – miejskie graffiti 
 • Dolina Muminków – budujemy domy

Miejsce: MBP W IŁAWIE, ul. Jagiellończyka 3

KOŚCIÓŁ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO godz. 21:30

 • wieczorne zwiedzanie Czerownego Kościoła i fragmentów muru miejskiego.

18.05.2024 SOBOTA

NOC MUZEÓW Z IŁAWSKIM CENTRUM KULTURY – ZAKAMARKI KULTURY

 • 20:00 Wieczorynka z Iławskim Centrum Kultury – sala konferencyjna ICK Projekcja filmu animowanego z serii „Muminki”
 • 21:00 Gra terenowa „Zakamarki Kultury” Autorski pokaz świetlno – muzyczny przygotowany przez pracowników ICK

Miejsce: KINOTEATR „PASJA”

Miejsce: KINOTEATR „PASJA”

odznaczamy ICK, Miejska Biblioteka Publiczna, ICSTiR, IT, SP1 im Mikołaja Kopernika,

Beata Furmenek

Kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Iławy

/www.miastoilawa.pl/

Poprzedni artykuł10 maja – Dzień Dumy z Munduru
Następny artykułFestyn Rodzinny- Bezpieczny w Jedynce