10 maja – Dzień Dumy z Munduru

W dniu 10 maja uczniowie klasy 2C mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w lekcji z Panem Pawłem Wisłą, nauczycielem naszej szkoły oraz żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. To wyjątkowe spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy na temat formacji wojskowych w Polsce oraz bliższego zapoznania się z mundurem żołnierza.

Dzieci miały możliwość zadawania pytań i aktywnego udziału w dyskusji, co sprawiło, że lekcja była nie tylko pouczająca, ale również bardzo angażująca.

Największym zainteresowaniem cieszyło się przymierzanie munduru żołnierza. Dodatkowo, dzieci miały okazję ozdabiania tematycznych kolorowanek, co pozwoliło im wyrazić swoją kreatywność i zapamiętać nowo zdobytą wiedzę w przyjemny sposób.

Niezwykle inspirujące było obserwowanie zaangażowania uczniów podczas zajęć. Słuchali uważnie wszystkich ciekawostek i pytali o kolejne szczegóły. To dowód na to, że takie spotkania są nie tylko edukacyjne, ale także budzą w dzieciach ciekawość świata i rozwijają ich zainteresowania.

Dzięki lekcji z Panem Pawłem uczniowie klasy 2C z pewnością zyskali nowe spojrzenie na znaczenie wojska w Polsce oraz mogli poczuć dumę z naszych Bohaterów.

K. Konopka 

Poprzedni artykułDzień Unii Europejskiej
Następny artykułNoc Muzeów