Smacznie, zdrowo, kolorowo!

Smacznie, zdrowo, kolorowo – ten prosty przepis na pyszne, pożywne II śniadanie polecają uczniowie klasy I c. Podczas czwartkowych zajęć nasi najmłodsi poznawali zasady prawidłowego odżywiania. Dowiedzieli się, jak ważna jest zbilansowana dieta, zawierająca pięć porcji owoców lub warzyw. Z
zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat składników odżywczych, witamin i minerałów, których powinniśmy dostarczać naszym organizmom każdego dnia.
Po części teoretycznej, uczniowie przygotowali stanowiska pracy, założyli fartuszki, umyli ręce i przystąpili do pracy. W sali nr 12 zapachniało prawdziwą wiosną. Na stolikach pojawiły się różnokolorowe warzywa, pyszne pieczywo, ser, wędlina i przyprawy. W myśl przysłowia – „jedzenie to uczta dla zmysłów”, pierwszaki zadbały o to, żeby przygotowane kanapki wyglądały wyjątkowo
apetycznie.
Kiedy na talerzach pojawiły się gotowe dania, wszyscy wspólnie zjedli II śniadanie. Okazało się, że wtowarzystwie kolegów i koleżanek posiłki smakują znacznie lepiej.
Efekty pracy można podziwiać na załączonych zdjęciach.

K. Konopka

Poprzedni artykułSportu nigdy dość!
Następny artykułWycieczka do teatru i parku trampolin