Technika – Piesza wycieczka

Ciekawym sposobem na wykorzystanie wolnego dnia jest zorganizowanie pieszej wycieczki.

Taka wyprawa powinna zostać starannie przemyślana i zaplanowana. Przede wszystkim należy określić jej cel. Namiastkę planowania pieszej wycieczki w praktyce mieli okazję poczuć uczniowie klasy 4 c, którzy podczas zajęć techniki udali się do wybranych miejsc Iławy – Ratusz Miejski oraz Kościół Przemienienia Pańskiego. Te dwa punkty mogą być celem planowanej wycieczki pieszej po Iławie, więc warto znać ich historię. Sprzymierzeńcem planowania pieszych wędrówek jest Biuro Informacji Turystycznej, do którego również uczniowie zajrzeli w celu zebrania informacji o planowanych wydarzeniach i ciekawych miejscach. Nauka odbywa się nie tylko w murach szkoły. Piękne zabytki Iławy, pogoda, chęci są pomocnikami w edukacji poprzez działanie i doświadczanie. Uczniom Jedynki bardzo podobały się takie zajęcia.

BN-Ż

Poprzedni artykuł3b z wizytą w OSP Susz
Następny artykułPrzytul się do drzewa