3b z wizytą w OSP Susz

 Dnia 12 maja uczniowie klasy 3b wybrali się w ramach doradztwa zawodowego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu. W trakcie spotkania uczniowie zostali oprowadzeni po budynku Centrum Kryzysowego. Mieli również okazję zobaczenia na własne oczy wyposażenia wozów strażackich oraz sprzętu, jaki używają strażacy podczas akcji ratunkowych. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Oprócz poznania tajników pracy strażaka uczniowie zdobyli bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i wzięli udział w szkoleniu pierwszej pomocy.

Nie zabrakło też ognia… Na szczęście tylko w formie ogniska, na którym dzieci upiekły kiełbaski. Był też piknik, tańce i gry zespołowe. To był mile spędzony czas oraz bardzo ciekawa i ważna lekcja

Składamy serdeczne podziękowania Naczelnikowi Straży Panu Robertowi Frankiewiczowi za przeprowadzenie wartościowych zajęć oraz Wiceprezesowi Straży Panu Karolowi Rużkiewiczowi za umożliwienie i zorganizowanie wizyty w OSP Susz.

Dorota Pyza

Natalia Rakoczy

Poprzedni artykułFestyn Edukacyjny Bezpieczny Powiat
Następny artykułTechnika – Piesza wycieczka