Międzynarodowy Dzień Liczby Pi – wyjątkowe święto Ludolfiny

Święto tej niezwykłej liczby obchodzone jest na całym świecie 14 marca.

W tym roku przypadło w niedzielę, ale uczniowie klas: IV c, VI c i VII c, w poniedziałek 15 marca, mogli przekonać się czemu liczba Pi zawdzięcza swą niezwykłość.

Uczniowie dowiedzieli się, że liczba Pi intryguje nie tylko matematyków. Jest inspiracja również w literaturze, sztuce i muzyce. A w niekończącym się rozwinięciu liczby, znajdują się sekwencje cyfr z datą urodzin każdego z nas.

Uczniowie klasy VII c podczas lekcji matematyki z p. Ewą Jackowską prezentowali plakaty i ciekawostki o liczbie Pi.

Pokonując kolejne szyfry w matematycznym escape roomie, uczniowie IV c i VI c uwolnili księżniczkę Ludolfinę (liczbę Pi) uprowadzoną i uwięzioną przez złego księcia.

Szóstoklasiści pracowali w grupach, rozdzieleni w wirtualnych pokojach na Meet.  Nie słyszeli i nie widzieli pracy innych grup, a nauczyciel mógł obserwować i moderować pracę każdej grupy. Taka forma pracy wzbudza aktywność i zaangażowanie uczniów oraz kształtuje umiejętność współpracy w grupie, czego „żywe” dowody słychać podczas relacji filmowej z wydarzenia. Dzień Liczby Pi w IV c i VI c przygotowany został przez p. Elżbietę Kowalską.

Poprzedni artykułBiblioteka szkolna nie tylko dla uczniów
Następny artykułCzy lekturę można spakować do pudełka?