Czy lekturę można spakować do pudełka?

„Cukierku, Ty łobuzie!” Waldemara Cichonia to istna kocia komedia. Kot, stanowiąc uosobienie niezależności i tajemniczości, stał się obiektem westchnień – zwłaszcza dzieci – które marzą o tym, by przytulić się do kociego futerka. Bohaterem książeczki jest „ciekawski pręgowany łobuziak z plamką na nosie”. Rzeczywistość przedstawiona w lekturze widziana jest oczami kota. Młody czytelnik ma okazję przyjrzeć się temu wszystkiemu, co działo się w niewielkim domku z ogródkiem. Z myślą o dzieciach – w sposób barwny i zabawny – zostały przedstawione prawdy, które mają zastosowanie w codziennym życiu. Znane wyrażenia oraz zasady savoir-vivre’u, doskonale wskazują na konieczność znajomości obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich oraz reguł grzecznościowych.
Czy lekturę można spakować do pudełka? Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów klasy IIa wieńczące omawianą lekturę.

Poprzedni artykułMiędzynarodowy Dzień Liczby Pi – wyjątkowe święto Ludolfiny
Następny artykuł„Wylosuj anioła”