Zakończenie warsztatów „Baśnie i legendy polskie w komiksie”

Uczniowie klasy IV C we wrześniu i w październiku brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Iławie, podczas których tworzyli własne scenariusze do komiksów na podstawie polskich legend i baśni. Nadszedł zatem czas na podsumowanie wspólnej pracy.

Cała klasa aktywnie uczestniczyła w zorganizowanych zajęciach. Uczniowie, wykorzystując program komputerowy ToonDoo, stworzyli ciekawe komiksy m.in. „O Bazyliszku”, „Szewczyka Dratewkę”, „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Sierotkę Marysię”, „O rycerzach śpiących pod Giewontem”. Opiekunka tych zajęć, pani Dorota Gerczak, pracująca w bibliotece, w piątek 23 listopada 2018 r. odwiedziła szkołę i spotkała się z dziećmi. Podczas lekcji języka polskiego wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki przygotowane przez Miejską Bibliotekę, co mile zaskoczyło klasę. Następnie zaś, żeby spotkanie zaowocowało również zdobyciem przez dzieci nowej wiedzy, pani Dorota, wykorzystując przyniesione przez siebie pomoce, przybliżyła młodym czytelnikom niektóre pojęcia związane z funkcjonowaniem biblioteki, takie jak: karta biblioteczna, katalog, księgozbiór. Uczniowie chętnie zadawali pytania i opowiadali o swoich doświadczeniach czytelniczych. W efekcie kilkoro uczniów zapisało się do Miejskiej Biblioteki, co oczywiście bardzo nas cieszy.

A.K.

Poprzedni artykułŚwiętujemy 100. rocznicę nadania pierwszej depeszy, że Polska jest niepodległa
Następny artykułBaśnie i legendy w oczach dziecka