Baśnie i legendy w oczach dziecka

dav

28  listopada klasa I b wzięła udział w zajęciach bibliotecznych „Baśnie i legendy w oczach dziecka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie. Motywem przewodnim zajęć była legenda o „Lechu, Czechu i Rusie”, której uczniowie wysłuchali z ogromnym zaciekawieniem. Tego dnia dzieci dowiedziały się także, czym różnią się bajki, legendy i baśnie. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych polskich legend oraz ułożyły wspólnie multimedialne puzzle. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Na zakończenie zgodnie przyznaliśmy, że taka forma zajęć jest bardzo atrakcyjna i ciekawa.

W najbliższym czasie z pewnością znów skorzystamy oferty edukacyjnej biblioteki.

Poprzedni artykułZakończenie warsztatów „Baśnie i legendy polskie w komiksie”
Następny artykułAndrzejki w sali zabaw