Historia w plenerze z przewodnikiem

Historia w plenerze – jak co roku uczniowie naszego gimnazjum spotkali się z przewodnikiem iławskim, Dariuszem Paczkowskim. W tym roku szkolnym było to w dniach 9 i 16 maja 2018 r. Spacer zaczął się na dziedzińcu szkoły i prowadził przez najpiękniejszą niegdyś ulicę – Niepodległości, przed wojną Kaiserstraße. Potem zaplanowane zostało wejście na wierzę ratusza, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Tu uczniów „Jedynki” czekała ciekawa opowieść o tym co już minęło i co się działo w dawnej Iławie. Wszyscy słuchali barwnej opowieści przewodnika z ogromnym zainteresowaniem.

Znajomość przeszłości naszej małej ojczyzny stanowi ważny punkt w nauce w „Koperniku”, ponieważ ma wpływ na poznanie kultury najbliższego regionu i określenie tożsamości lokalnej.

/EW/

 

Poprzedni artykułPracujemy, by zdobyć miano „Szkoły Niepodległej”
Następny artykułDzień Otwarty w Ostródzie