Egzamin ósmoklasistów już od jutra

W 2021 r. do egzaminu ósmoklasisty w naszej szkole zostało zgłoszonych 59 uczniów z klas VIII a i VIII b. Egzamin będzie przeprowadzany zgodnie z ogólnopolskimi procedurami od 25 do 27 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z poniższym harmonogramem:
1) 25 maja – wtorek język polski 9:00 120 minut,
2) 26 maja – środa matematyka 9:00 100 minut,
3) 27 maja – czwartek język angielski 9:00 90 minut.
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:
 o 60 minut – w przypadku języka polskiego
 o 50 minut – w przypadku matematyki oraz
 o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

W dniu egzaminu uczniowie klas ósmych przychodzą do szkoły o godz. 8.15. Do budynku szkoły wchodzą dwoma wejściami:

1. Klasa VIII a – wejście główne – udaje się do sali 013 na spotkanie z wychowawczynią, Justyną Wasilewską;
  2. Klasa VIII b – wejście boczne – udaje się do sali 03 na spotkanie z wychowawczynią, Elżbietą Kowalską.

Egzamin zostanie przeprowadzony zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminu ósmoklasistów. Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.

W czasie egzaminu w głównym budynku szkoły, w którym przeprowadzany jest egzamin, nie mogą przebywać osoby nieazangażowane w jego organizację, więc uczniowie pozostałych klas nie mają w dniach egzaminów zajęć dydaktycznych. Dla osób, które wymagają opieki, świetlica szkolna przygotowała zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w budynku szkoły z salą gimnastyczną. W dniach egzaminu ósmoklasisty nie ma w szkole obiadów.

Wszystkim zdającym życzymy połamania pióra! 🙂

/SP1/

Poprzedni artykuł20 maja-Światowy Dzień Pszczoły
Następny artykułVI b na rowerze zamiast w ławkach