XXI edycja GÓRA GROSZA

Rusza XXI edycja akcji „ Góra grosza” . Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach w całej Polsce w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku.

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji:

• Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
  • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
  • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z pieczy zastępczej.
Poprzedni artykułKim będę w przyszłości?
Następny artykułKlasy I-III stacjonarnie, IV-VIII zdalnie pracują od 26.10 do 6.11.2020