Klasy I-III stacjonarnie, IV-VIII zdalnie pracują od 26.10 do 6.11.2020

W związku z coraz większą ilością zarażeń koronawirusem covid_19 od 24 października br. cała Polska staje się strefą czerwoną, a od 26 października edukacja w szkołach podstawowych w klasach 4-8 oraz szkołach ponadpodstawowych będzie realizowana w trybie zdalnym.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych od poniedziałku 26 października do piątku 6 listopada przechodzą na pracę zdalną. Oznacza to, że naukę stacjonarną w szkole kontynuują tylko uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej.

Organizacja pracy w naszej szkole będzie przebiegała zgodnie z planem lekcji, według którego pracowaliśmy dotychczas. Oznacza to, że najmłodsi nadal zaczynają lekcje o godz. 8.00, klasy IV-VIII o godz.7.45. Klasy edukacji wczesnoszkolnej mają przygotowywane w szkole obiady wg zgłoszeń dotychczasowych, świetlica szkolna pracuje jak dotychczas.

Uczniowie starsi kontaktują się z nauczycielami z domu według przećwiczonych wcześniej zasad. Naszym głównym sposobem kontaktu pozostaje e-dziennik Librus oraz platforma Google (Classroom oraz Google Meet). Wszystkie pytania proszę kierować do wychowawców, postaramy się wesprzeć naszych uczniów w rozwiązywaniu problemów.

Przypominamy, że w czerwonej strefie (którą został objęty cały kraj) w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku istnieje obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu oraz w weekendy.

Na stronie gov.pl opisane są aktualne zasady i ograniczenia, miedzy innymi OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ:

1,5 METRA – MINIMALNA ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY PIESZYMI

Obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.

Wyłączeni z tego obowiązku są:

  • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
  • osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące,
  • osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.:

  • na ulicy, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych,
  • w autobusie, tramwaju i pociągu,
  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
  • w kinie i teatrze,
  • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
  • w kościele i szkole, na uczelni
  • w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.

Gdzie nie trzeba zasłaniać ust i nosa? W lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Poprzedni artykułXXI edycja GÓRA GROSZA
Następny artykułKolorowo, czyli zdrowo