Międzynarodowy Dzień Lasów

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia, a zatem to też jedna z najpiękniejszych pór w roku. Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów oraz Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie, postanowili zrobić wiosenne porządki na terenie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem „Silm”. W akcji udział wzięło 63 uczniów, którzy w strugach deszczu łącznie zebrali kilkanaście worków śmieci. W trakcie sprzątania szukaliśmy pierwszych oznak wiosny oraz przybliżyliśmy rolę leśnika i funkcje lasów w codziennym życiu. Następnie uczniowie samodzielnie wykonali Marzannę z materiałów, które można zebrać w lesie, by staropolskim zwyczajem zatopić ją w jeziorze i tym samym pożegnać zimę. Cały dzień pełen pozytywnych wrażeń i emocji zakończyliśmy wspólnym poczęstunkiem przy ognisku.

Tekst Magdalena Przyborowska, Nadleśnictwo Iława; Wioletta Karwat

Zdjęcia Andrzej Biernacki

Poprzedni artykułKangur Matematyczny
Następny artykułZ wizytą na Olimpie