Z wizytą na Olimpie

Bogowie greccy w klasach Vb i Ve, czyli aktywna lekcja języka polskiego, która odbyła się w minionym tygodniu w trakcie omawiania cyklu tematów poświęconych mitologii.

Od samego rana piątoklasiści pełni emocji przebierali się za bogów greckich. Ich zadaniem było wcielenie się w wybraną postać. Uczniowie musieli zaprojektować odpowiedni kostium, dobrać atrybuty, a także przyswoić i zaprezentować swoim rówieśnikom wiedzę na temat bohatera greckiego mitu.

Piątoklasiści przygotowali stroje i rekwizyty, które pozwoliłyim upodobnić się do odgrywanych postaci. Taka forma zajęćjęzyka polskiego miała na celu utrwalenie wiedzy uczniów ostarożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek na temat poszczególnych bogów. To były zajęcia pełne emocji, wszyscy świetnie się bawili podczas przebierania i prezentowania atrybutów władców Olimpu.

Oto efekty ich pracy 😊

Elżbieta Kozłowska

Poprzedni artykułMiędzynarodowy Dzień Lasów
Następny artykuł,,Kosmiczny Robot” – Nowe Technologie w Edukacji