Artystyczne popołudnie

Chłopcy z koła dziennikarskiego pod kierunkiem pani M. Podgórskiej postanowili wbrew pochmurnej pogodzie pospacerować do iławskich galerii sztuki. Najpierw dokładnie obejrzeli niesamowitą wystawę fotografii Krzysztofa Zakręty i innych twórców (często anonimowych, sprzed ponad 50 lat) „Zdjęcia znalezione na szafie”. Ślady, jakie zostawił czas w ukazanych miejscach, były dobrym tematem do dyskusji. 

Potem zespół wybrał się do Galerii SART na wystawę obrazów Izabeli Ślusarczyk „Abstrakcja”, której twórczość jest świetnym przykładem tego, że tworzenie ma dostarczać radości. Chłopcy poznali także tam dziennikarkę Radia Eska, panią Edytę Kocyłę-Pawłowską i mieli okazję udzielić wywiadu do lokalnej rozgłośni. Było to inspirujące doświadczenie dla młodych dziennikarzy. Warto zatem kierować kroki ku miejscom, gdzie sztuka jest ma pierwszym planie. 

M.Podgórska

Poprzedni artykułDzień Kobiet w 7 c
Następny artykułHistorie kobiet na Dzień Kobiet