Wizyta klasy 2c w Bibliotece Pedagogicznej

W ostatnich dniach klasa 2C miała niezwykłą przyjemność odwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie, gdzie w ramach specjalnej lekcji uczniowie zagłębili się w fascynujący świat literatury dziecięcej. Spotkanie to stanowiło nie tylko doskonałą okazję do rozwijania umiejętności czytelniczych, ale także do odkrywania tajemnic poezji.

Głównym tematem spotkania było dzieło jednego z najważniejszych polskich autorów literatury dziecięcej – Juliana Tuwima. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z jego klasycznymi utworami, a w szczególności z wierszem „Lokomotywa”.

W trakcie zajęć uczniowie nie tylko słuchali wierszy Tuwima, ale również aktywnie uczestniczyli w lekcji poprzez wykonywanie zadań problemowych. Rozwiązując zagadki i odpowiadając na refleksyjne pytania, uczniowie angażowali się w analizę treści literackich.

Cała lekcja była nie tylko ciekawym spotkaniem z literaturą, ale również okazją do poszerzania horyzontów poznawczych uczniów. Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej z pewnością wzbogaciła ich doświadczenia kulturowe, otwierając nowe perspektywy związane z polską literaturą dla dzieci.

K. Konopka

Poprzedni artykułJa też lubię biegać
Następny artykułProjekty Zaczarowanej Zagrody klasy 2c