Krzyżackim śladem

Zamek w Malborku to wyjątkowa budowla, bo największa z ceglanych na całym świecie. Powstała już w XIII wieku i przez lata była siedzibą wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego, potem m.in. też pełniła funkcję rezydencji królów Polski. Tę wspaniałą budowlę postanowili odwiedzić uczniowie Va i Vb pod opieką pań Marzeny Podgórskiej, Eweliny Liedtke i Joanny Szmycińskiej. Zamek wzbudził ogromny podziw, każda komnata zachęcała do odkrycia jej tajemnic. Przewodnicy cierpliwie odpowiadali na liczne pytania i pokazali naszym uczniom najciekawsze zakamarki kompleksu zamkowego. Niesamowite wrażenie zrobiły także wystawy bursztynu i uzbrojenia. Była to wspaniała wycieczka, która udowodniła, że historia jest fascynująca, a prawdziwe perełki architektury są często bardzo blisko, wystarczy zechcieć je poznać.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułPowiatowy Turniej w Piłce Nożnej Dziewcząt
Następny artykułNasi uczniowie trenowali w Barcelonie