Wycieczka do Jerzwałdu

​30 października 2023 roku uczniowie Koła Miłośników Przyrody oraz Koła Krajoznawczego Traper” opuścili ławki szkolne i wiedzę zdobywali nie z książek, ale bezpośrednio obserwując  przyrodę w Parku Krajobrazowym w Jerzwałdzie. Gościła nas tam pani Alina Rodziewicz –  kierownik zespołu ds. dydaktycznych, która pokazała dzieciom przepiękne zakątki  Parku. Na początku zwiedziliśmy nowoczesną salę dydaktyczną, w której pięknie prezentowały się zwierzęta zamieszkujące nasze tereny. Następnie obeszliśmy ścieżkę edukacyjną przy siedzibie parku.  

​Była też przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Zaopatrzone w klucze do oznaczania drzew dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, szyszki, korę drzew, nasiona, rośliny). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można określić wiek sosny, co to jest młodnik, żywicowanie, jakie gatunki drzew rosną w lesie i jak je rozpoznać, na żywo mogliśmy poznać warstwy lasu. Zobaczyliśmy też jedno z najczystszych jezior w Polsce – Jezioro Jasne. Wycieczka była wspaniałą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. 

Wioletta Karwat

Poprzedni artykułZdolne piątoklasistki
Następny artykułZakupy w ramach Budżetu Obywatelskiego