Zdolne piątoklasistki


Nie potrzeba ogromnych płócien, ani niebagatelnie drogich materiałów, by powstały piękne wyroby rękodzielnicze. Dwie piątoklasistki używają piankoliny i tworzą niesamowite figurki, które mogą być dekoracją, brelokiem, wizualizacją bohaterów lektury. Ich maleńkie arcydzieła różnią się od tych sprzedawanych w sklepach tylko tym, że są niepowtarzalne, bo wykonywane ręcznie, z sercem, z pasji. Michalina Wilemska i Julia Markuszewska z Va uwielbiają spędzać wolny czas ze sztuką, nie tylko lepiąc, bo także tańcząc, malując.

Michalina jest uczennicą szkoły muzycznej, więc w centrum jej zainteresowań jest też świat dźwięków. Dziewczęta jednak, mimo talentu plastycznego, marzą o pracy ze zwierzętami. Warto wziąć z nich przykład i zamiast spędzać kolejne godziny z nosem w ekranie, spróbować poobcować ze sztuką i może odkryć w sobie talent.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułNie boimy się ortografii i gramatyki
Następny artykułWycieczka do Jerzwałdu