Jasne czy Czarne?

Uczniowie klasy VI b ze swoją wychowawczynią Magdaleną Olszewską wybrali się na wycieczkę do Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.
Szóstoklasiści najpierw mieli okazję zapoznania się z multimedialną wystawą przyrodniczą. Od pani Niny Sokołowskiej pracującej w Zespole Parków Krajobrazowych dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat roślin i zwierząt występujących na obszarze Pojezierza Iławskiego. Zaskoczyła ich np. informacja, że bobry nie żywią się rybami – to zwierzęta roślinożerne!
A w „Opowieściach z Narnii” pan Bóbr łowi pstrągi 🙂 Następnie uczniowie ruszyli w teren ścieżką dydaktyczną w Jeziornie, która prowadzi do rezerwatu przyrody „Jasne”, potem zaś do jeziora Czarne. Uczyli się liczyć, ile lat rośnie sosna. Mieli okazję porównać, który akwen bardziej
fascynuje, i obejrzeć pobraną z nich wodę. Zdania na ten temat są podzielone.


Bożena Paczkowska

Poprzedni artykułDzień z Panem Kleksem
Następny artykuł„Kiedy zazdrość jak chwast zakiełkuje…”