Sztuczna inteligencja na lekcjach j.polskiego

W ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery 2023 pod hasłem „Przyszłość kompetencji – kompetencje przyszłości” uczniowie klasy V c i VII c podczas lekcji języka polskiego z panią Agnieszką Prass korzystali z możliwości sztucznej inteligencji. 

Po rozmowach nt. kompetencji przyszłości, przyszłych zawodów oraz szans i zagrożeń korzystania ze sztucznej inteligencji uczniowie generowali grafiki, korzystając z aplikacji AI. 

Uczniowie wybrali bohaterów literackich, określili ich cechy i mocne strony, do których dopasowali wymyślony przez siebie zawód przyszłości dla bohatera, a następnie przy pomocy sztucznej inteligencji wygenerowali grafiki przedstawiające daną postać. 

Uczniom podobało się tworzenie grafik przedstawiających wymyślone zawody przyszłości dla swoich ulubionych bohaterów literackich. Był to innowacyjny sposób na rozwijanie kompetencji przyszłości oraz czas na rozważania o przyszłości zawodowej.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułŚlubujemy! -uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej
Następny artykułSportowy weekend z Fundacją K2! Bezpłatny trening piłki nożnej z gwiazdą