Noc Muzeów w Jedynce

W piątkowy wieczór w naszej szkole zorganizowano Noc Muzeów. Można było zwiedzić zabytkowy strych, obejrzeć wystawę archeologiczną oraz posłuchać iławskich legend.

– W trakcie Nocy Muzeów zwiedzano strych szkoły oraz można było zobaczyć nasz zabytkowy zegar – wspomina Marcin Michalski, nauczyciel historii, który już po raz kolejny zorganizował Noc Muzeów w naszej szkole.

W auli szkoły odbyła się wystawa fotografii zabytków archeologicznych ziemi iławskiej ze zbiorów Muzeum w Ostródzie. Została ona zorganizowana przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Iławskiej. 

Natomiast w szkolnej bibliotece na najmłodszych zwiedzających czekało spotkanie z iławskimi legendami, które czytała pani dyrektor, Beata Niksa-Żubertowska.

M. Michalski

Poprzedni artykułUczniowie 4d na Mazurach
Następny artykułSpotkania z poezją – sukcesy uczniów