Apel „Majowe kartki z kalendarza”

Z okazji obchodów historycznych rocznic majowych społeczność Jedynki oraz goście: Burmistrz Miasta Iławy, pan Dawid Kopaczewski, Zastępczyni Burmistrza Miasta Iławy, pani Dorota Kamińska i Dyrektor Iławskiego Centrum Usług Wspólnych, pani Renata Kamińska, spotkali się na uroczystym szkolnym apelu, ponieważ tworzymy wielką wielopokoleniową rodzinę, której na imię Polska. 

Kilka kartek z kalendarza historii naszego kraju zaprezentowali, przygotowani przez panią Annę Szynkę, uczniowie klasy IV d: Zuzia Wasielewska, Dominik Kołaczkowski, Zuzia Roszkowska, Lena Mianecka, Olga Wollmann, Szymon Czapliński, Marcel Pawlak, Wojtek Łapiński, Filip Łapiński oraz Hubert Pankowski z VI c.

Szkolny chór, pod opieką pani Magdaleny Kawali, zaśpiewał dla Polski dwa utwory „Myślimy o Polsce” i „Jest takie miejsce – Polska”.

Uczniowie i uczennice klasy II b, pod opieką pani Joanny Ruszniak, zatańczyli z flagami, przypominając, że polska flaga biało – czerwona, to jeden z symboli narodowych i trzeba ją szanować.

Uczennice klasy IV d – Lena Bogusiewicz, Zuzanna Bytner, Martyna Makówka, Iga Matecka, Julia Pełka i Diana Zhyla, pod opieką pani Pauli Lubeckiej, czyli szkolne cheerleaderki zaprezentowały układ taneczny, zagrzewający do kibicowania naszym sportowcom.

Kornelia Piotrowska z klasy VI c wyrecytowała wiersz Rajnolda Suchodolskiego „Trzeci Maj”, przypominający Polakom o radości z uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość poprowadził Oliwier Deuter z klasy VI c.

Dzień wcześniej uczniowie Jedynki mieli okazję do wyrażenie swoich uczuć do Polski podczas wspólnego rysowania.

Koordynatorką działań była pani Agnieszka Prass.

Poprzedni artykułPatriotyczna zakładka
Następny artykułMultilaureat konkursów kuratoryjnych