Spacer z psem ze schroniska

W słoneczne sobotnie przedpołudnie uczniowie klasy VI c, wraz z wychowawczynią Agnieszką Prass, odwiedzili iławskie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Pomysł wizyty pojawił się z okazji akcji „Zdrowe śniadanie”. Uczniowie przygotowali zdrowe posiłki, a zebrane pieniądze przeznaczyli na zakup karmy dla zwierząt.  Przed wizytą zorganizowali też zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy i z własnych oszczędności kupili jeszcze więcej puszek karmy, a rodzice Oliwiera przekazali obuwie ochronne dla pracowników schroniska. 

Schronisko w Iławie ma pod swoją opieką prawie 70 psów. Pracy przy nich jest bardzo dużo – od sprzątania boksów, przez remonty, karmienie, opiekę weterynaryjną a kończąc na spacerach. Dlatego nasi uczniowie podczas wizyty zabrali psy na spacer, a nawet zobowiązali się do regularnych odwiedzin. 

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułDzień zdrowego śniadania
Następny artykułAkcja „Sprzątamy dla Polski”