Klasy sportowe w Jedynce – pływanie i koszykówka

„Jedynka” oferuje wszechstronne formy aktywności ruchowej. W naszej szkole dbamy o harmonijny rozwój ucznia. Na równi z rozwojem intelektualnym i emocjonalnym stawiamy rozwój fizyczny. W ramach lekcji wychowania fizycznego uczymy pracy w zespole, dążenia do osiągania celu, odpowiedniego zorganizowania własnego czasu.

Gry zespołowe, lekkoatletyka czy gimnastyka to tylko namiastka tego, co szkoła proponuje. Posiadamy pełnowymiarową salę gimnastyczną, zaplecze sanitarne, salę lustrzaną, siłownię oraz bieżnię i boisko tartanowe. Zajęcia wychowania fizycznego wzbogacone są o zajęcia pływania, a w okresie zimowym o łyżwiarstwo. Na nasze zajęcia zapraszamy sportowców znanych nie tylko lokalnie, ale też drużyny, które prowadząc zajęcia, zachęcają uczniów do dołączenia do swoich sekcji.


Lekcje odbywają się nie tylko w sali gimnastycznej czy wspomnianej wyżej pływalni, czy lodowisku. Bardzo często uczniowie korzystają ze stadionu miejskiego, pobliskiego lasu czy ścieżek. Korzystamy również z uprzejmości iławskiego WIR-u, uczestnicząc w treningach wioślarskich. Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie Szkolny Klub Sportowy. Oferujemy zajęcia ogólnorozwojowe, cheerleading oraz piłkę nożną, a dla najmłodszych uczniów zajęcia taneczne.


„Jedynka” posiada bogate tradycje sportowe. Od kilkudziesięciu lat nauczyciele wychowania fizycznego zarażają swoją pasją kolejne pokolenia uczniów naszej miejscowości. Naszą propozycją są klasy sportowe, w których w tej chwili wiodącymi dyscyplinami jest koszykówka i pływanie.

Paula Lubecka

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułKonkurs plastyczny na logo akcji „Konwalia” rozstrzygnięty
Następny artykułVI Giełda Zawodów za nami