Bierzemy udział w akcji „Konwalia”

Nasza szkoła bierze dział w akcji społeczno-edukacyjnej „Konwalia” organizowanej przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Inspiracją do zorganizowania akcji stał się XVI-wieczny wizerunek Mikołaja Kopernika z konwalią w dłoni, autorstwa Tobiasa Stimmera, umieszczony w Katedrze w Strasburgu jako ozdoba zegara astronomicznego. Konwalia od wieków symbolizuje zainteresowanie wiedzą przyrodniczą i medyczną, które znalazły się również w centrum pasji Mikołaja Kopernika. Akcja społeczno-edukacyjna „Konwalia” ma na celu upowszechnienie dokonań Mikołaja Kopernika oraz zainspirować do zainteresowania postacią naszego Wybitnego Rodaka.

Pierwszym zadaniem akcji było zaprojektowanie logo. Tego zadania podjęli się uczniowie klas szóstych na lekcji plastyki z panią Agnieszką Prass oraz pozostali chętni uczniowie w ramach dodatkowego zadania konkursowego. Wygrane prace na etapie szkolnym (jedna w kategorii kl. I-IV i jedna w kategorii kl. V-VIII) przejdą do etapu wojewódzkiego.

Kolejne działania przed nami, czyli nasadzenie w przestrzeni lokalnej konwalii oraz upamiętnienie akcji pamiątkową tablicą.

Koordynatorką akcji w naszej szkole jest pani Katarzyna Zombecka.

Poprzedni artykułWieści ze szkolnej biblioteki
Następny artykułProjektują w „Canvie na lekcji”