Co robimy w szkolnej świetlicy?

Świetlica Szkolna to miejsce odpoczynku dla dzieci przed lub po zajęciach lekcyjnych. To tu dzieci otrzymują pomoc w odrabianiu prac domowych. 

Nauczyciele świetlicy utrwalają z dziećmi zdobyte wiadomości i umiejętności oraz poszerzają ich zakres podczas zajęć zorganizowanych. W celu uatrakcyjnienia pobytu uczniów w świetlicy, często  wykorzystują w pracy kalendarz świąt nietypowych. 

Wychowawcy, dbając o wszechstronny rozwój uczniów, włączają się w różnego rodzaju programy i akcje. Współpracują też z instytucjami oraz zapraszają przedstawicieli ciekawych zawodów. 

​W świetlicy znamy wszyscy swoje imiona i dbamy o miłą atmosferę, która sprzyja integracji zespołów klasowych, nawiązaniu przyjaźni oraz sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach świetlicowych.

W świetlicy każde dziecko może skorzystać z bogatej oferty gier planszowych, klocków i kolorowanek. Miejsce to służy także pogłębieniu wiedzy w różnych dziedzinach. Każdego dnia prowadzone są zajęcia połączone z elementami zabawy, muzykoterapii, bajkoterapii i jogi. Sport łączy się z zabawą, a przyroda z ochroną środowiska. Uczymy się też właściwych relacji międzyludzkich, zasad savoire vivre, przestrzegania norm bezpieczeństwa i kulturalnego spożywania posiłków. 

Zajęcia prowadzone są z naciskiem na rozwijanie zainteresowań dzieci oraz usprawnianie motoryki i grafomotoryki poprzez wykonywanie prac plastycznych, technicznych i manualnych.

Poprzedni artykułRekrutacja do klasy I i IV od 3 do 28 kwietnia
Następny artykułBzzz, bzzz – czyli co wiosną słychać w ulu?