Bzzz, bzzz – czyli co wiosną słychać w ulu?

„Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka.”
Albert Einstein

Podczas czwartkowych zajęć uczniowie klasy I c dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat życia i zwyczajów pszczół. Podczas pierwszej lekcji uczniowie wykonali piękne pszczółki z rolek i wysłuchali ciekawostek. Następnie w sali nr 12 pojawił się niecodzienny gość, prawdziwy przyjaciel pszczół – pan Marcin Chrząszcz. Dzieci miały niecodzienną okazję: dotknąć prawdziwych przyrządów pszczelarskich, powąchać pszczeli wosk i miód, zobaczyć strój pszczelarza, wysłuchać informacji na temat zwyczajów pszczelich rodzin. Była to niesamowita lekcja przyrody i ekologii.


Panie Marcinie jeszcze raz dziękujemy!


K. Konopka

Poprzedni artykułCo robimy w szkolnej świetlicy?
Następny artykułZakręceni na niebiesko – marzec