Społeczność Jedynki pamięta – BohaterON

Nasza szkoła co roku przyłącza się do akcji BohaterON – dumni z Powstańców. Pokaż, że pamiętasz! 

To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt edukuje zwłaszcza młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej i krzewi postawy patriotyczne.

W tym roku udział w akcji wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów naszej szkoły. 

Pani Ewa Węglerska rozmawiała na lekcjach historii o Powstaniu Warszawskim z uczniami klas 8a, 8c i 8d, a następnie uczniowie zamieszczali wpisy na stronie dumnizpowstancow.pl.

Na lekcjach języka polskiego w klasach  IV a i V d pani Marzena Podgórska rozmawiała z ucznia na temat Powstańców, dzieci słuchały pieśni patriotycznych, rysowały kartki dla bohaterów i zamieściły wpisy na stronie internetowej.

Pani Agnieszka Prass przygotowała na godzinie wychowawczej z uczniami VI c klasowy projekt “Pokaż, że pamiętasz”. Uczniowie, pracując w parach, przygotowali różnorodne prace. Napisali wiersze, wykonali recytacje znanych utworów, nagrali życzenia dla Powstańców, narysowali kartki i zaprojektowali grafiki. 

Natomiast uczniowie klasy IV c wysłuchali słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei” o historii pana Stanisława. Przenieśli się do wojennej, powstańczej Warszawy i byli świadkami pięknej przyjaźni małego chłopca i dzielnej łączniczki.

Do akcji przyłączyli się też rodzice. Przygotowali razem ze swoim dzieckiem wpis – kilka zdań podziękowań i życzeń dla Powstańców, który dodali na platformie. 

Razem pokazaliśmy, że wydarzenia, które miały miejsce w polskiej historii 78. lat temu, nadal są w naszej pamięci. Wspólnie spędzony czas podczas tworzenia wpisu to dla dzieci cenna nauką postawy patriotycznej oraz budowania wrażliwości społecznej. 

Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji, to wejdź na stronę dumnizpowstańców.pl. Kliknij w zakładkę dodaj wpis i na dole po lewej stronie uzupełnij swoje dane. WAŻNE! Wpisujemy prócz swoich danych też Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Iławie. 

Koordynatorka akcji BohaterOn

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułCzytali pierwszakom książkę
Następny artykułWizyta w Państwowej Straży Pożarnej