Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej

Uczniowie klasy I b oraz I d odwiedzili zaprzyjaźnioną Państwową Straż Pożarną w Iławie. W trakcie spotkania pierwszaki miały okazję zobaczyć wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Oprócz poznania tajników pracy strażaka zdobyli bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się, jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwalili numery alarmowe do straży pożarnej. Dzieci mają świadomość, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.


N. Rakoczy, D. Żuchowska

Poprzedni artykułSpołeczność Jedynki pamięta – BohaterON
Następny artykułSpotkanie z piekarzem w klasie I c