Trwają wakacje, a szkoła wciąż uczy tylko zmieniła sposób

W dniach 04-08 lipca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika odbył się English Camp. Lekcje odbywały się w ciągu dnia w trzech turach, w godzinach 10.00-12.00, 15.00-17.00 i 18.00-20.00.

Prowadzone były przez amerykanów z First Baptist ChurchO’Fallon Illinois. Lekcje j. angielskiego i były zaadresowane do dzieci, młodzieży ich rodziców i dorosłych z Polski i z Ukrainy.

Na zorganizowane spotkania przychodziły całe rodziny. Wszyscy mogli bez stresu uczyć się języka w miłej atmosferze.

Mimo iż trwają wakacje, chętni do nauki języka przychodzili na 2 godziny do szkoły. Doświadczenie języka poprzez wspólny śpiew, przez zabawę powodowało łatwiejsze go przyswajanie, a poza tym miło było pobyć z miłymi ludźmi i tak oto uczyć się angielskiego. Po wspólnym odśpiewaniu, oczywiście po angielsku kilku znanych utworów, które często słyszymy w radiu lub telewizji udawaliśmy się w grupach do klas szkolnych (w zależności od poziomu znajomości języka), aby tam już indywidualnie przeżyć wakacyjną lekcję języka angielskiego. Codziennie na zajęciach uczestniczyło około 70 studentów w różnym wieku. Każdy uczestnik, który nie ominął żadnego spotkana w tygodniu otrzymał od amerykanów Certyfikat Ukończenia Kursu j. angielskiego.

Dziękujemy całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie, Pani dyrektor Beacie Niksa-Żubertowskiej za możliwość przeprowadzenia zajęć w szkolnych salach. 

Marcin Chrząszcz

Poprzedni artykułKAŻDY DZIEŃ NA MEDAL
Następny artykułWakacyjny wydanie gazetki szkolnej