Uczniowie klasy VII c poznawali Polskę

W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klasy VII c wzięli udział w wycieczce edukacyjnej Wieliczka – Kraków – Zator. Zaczęliśmy od Kopalni Soli i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Dzień drugi to Wawel, gdzie zwiedziliśmy katedrę oraz wystawę „Wawel Zaginiony”, potem tętniący życiem Rynek, Sukiennice i Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza. Dotarliśmy także pod Okno Papieskie i wspięliśmy się na Kopiec Kościuszki, gdzie mieści się muzeum poświęcone temu wielkiemu bohaterowi.

Dzień ostatni przeznaczony był na zabawę w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń. Wycieczka była wspaniałą lekcją historii, patriotyzmu, geografii i integracji.

Ewa Węglerska

Poprzedni artykułWybierz książkę do biblioteki
Następny artykułDzień Samorządności